TC United Recreation Soccer

The largest recreation soccer league in Tooele County

Fall 2021 Rec Soccer Schedules

Saturday, August 21, 2021
9:00 AM Ure vs. Frailey Grantsville 1
1:00 PM Brady vs. Wylie Dow James 1
12:00 PM Merkley vs. 5T5 Dow James 1
11:00 AM 5T6 vs. Uttech Dow James 1
     
Wednesday, August 25, 2021
6:00 PM Stirling vs. McCormick Grantsville 1
     
Saturday, August 28, 2021
10:00 AM Stirling vs. Uttech Grantsville 1
9:00 AM Brady vs. Frailey Dow James 1
8:00 AM Merkley vs. Wylie Dow James 1
10:00 AM 5T6 vs. 5T5 Dow James 1
     
Wednesday, September 1, 2021
6:00 PM Ure vs. McCormick Grantsville 1
     
Saturday, September 11, 2021
9:00 AM Stirling vs. 5T5 Grantsville 1
9:00 AM Ure vs. Uttech Dow James 1
10:00 AM Merkley vs. Frailey Dow James 1
8:00 AM 5T6 vs. Wylie Dow James 1
     
Wednesday, September 15, 2021
6:00 PM McCormick vs. Brady Grantsville 1
     
Saturday, September 18, 2021
8:00 AM Stirling vs. Wylie Grantsville 1
9:00 AM Ure vs. 5T5 Grantsville 1
10:00 AM Brady vs. Uttech Grantsville 1
11:00 AM 5T6 vs. Frailey Grantsville 1
     
Wednesday, September 22, 2021
6:00 PM McCormick vs. Merkley Grantsville 1
     
Saturday, September 25, 2021
9:00 AM Wylie vs. 5T5 Dow James 1
12:00 PM Frailey vs. Stirling Dow James 1
10:00 AM Ure vs. Brady Dow James 1
11:00 AM Merkley vs. 5T6 Dow James 1

 

Wednesday, September 29, 2021

6:00 PM Uttech vs. McCormick Dow James 1
     
Saturday, October 2, 2021
10:00 AM Wylie vs. Frailey Dow James 1
9:00 AM 5T5 vs. Uttech Dow James 1
10:00 AM Ure vs. Stirling Grantsville 1
11:00 AM Brady vs. Merkley Dow James 1
     
Wednesday, October 6, 2021
6:00 PM McCormick vs. 5T6 Dow James 1
     
Saturday, October 9, 2021
9:00 AM Uttech vs. Merkley Dow James 1
9:00 AM Brady vs. Stirling Grantsville 1
10:00 AM Ure vs. 5T6 Grantsville 1
10:00 AM 5T5 vs. Frailey Dow James 1
     
Wednesday, October 13, 2021
6:00 PM Wylie vs. McCormick Grantsville 1
     
Saturday, October 16, 2021
12:00 PM 5T5 vs. Brady Dow James 1
1:00 PM Wylie vs. Uttech Dow James 1
10:00 AM Merkley vs. Ure Grantsville 1
9:00 AM 5T6 vs. Stirling Grantsville 1
     
Wednesday, October 20, 2021
6:00 PM McCormick vs. Frailey Grantsville 1
Saturday, August 21, 2021
9:00 AM Clark vs. Strader Dow James 2
1:00 PM Andrews vs. Pickering Dow James 2
10:00 AM Pearson vs. Phelps Grantsville 2
11:00 AM Schultz vs. Fritz Grantsville 2
     
Saturday, August 28, 2021
9:00 AM Clark vs. Fritz Grantsville 2
11:00 AM Andrews vs. Strader Dow James 2
12:00 PM Pearson vs Pickering Dow James 2
11:00 AM Schultz vs. Phelps Grantsville 2
     
Wednesday, September 8, 2021
6:00 PM Clark vs. Pickering  Dow James 2
     
Saturday, September 11, 2021
12:00 PM Clark vs. Phelps Dow James 2
1:00 PM Andrews vs. Fritz Dow James 2
10:00 AM Pearson vs. Strader Grantsville 2
11:00 AM Schultz vs. Pickering Grantsville 2
     
Saturday, September 18, 2021
1:00 PM Andrews vs. Phelps Grantsville 2
2:00 PM Pearson vs. Fritz Grantsville 2
3:00 PM Schultz vs. Strader Grantsville 2
     
Saturday, September 25, 2021
11:00 AM Clark vs. Andrews Dow James 2
11:00 AM Pearson vs. Schultz Grantsville 2
12:00 PM Strader vs. Pickering Dow James 2
8:00 AM Phelps vs. Fritz Grantsville 2
     
Saturday, October 2, 2021
2:00 PM Clark vs. Pearson Dow James 2
1:00 PM Andrews vs. Schultz Dow James 2
12:00 PM Strader vs. Phelps Grantsville 2
10:00 AM Pickering vs. Fritz Grantsville 2
     
Saturday, October 9, 2021
9:00 AM Clark vs. Schultz Grantsville 2
12:00 PM Andrews vs. Pearson Dow James 2
11:00 AM Strader vs. Fritz Grantsville 2
1:00 PM Pickering vs. Phelps Dow James 2
     
Saturday, October 16, 2021
12:00 PM Pearson vs. Phelps Grantsville 2
11:00 AM Schultz vs. Fritz Grantsville 2
1:00 PM Clark vs. Strader Dow James 2
10:00 AM Andrews vs. Pickering  Dow James 2
Saturday, August 21, 2021
12:00 AM Christensen vs. Wylie Dow James 2
11:00 AM Williams vs. 7T4 Dow James 2
9:00 AM Stirling vs. Horstman Grantsville 2
     
Thursday, August 26, 2021
6:00 PM Christensen vs. Bleazard Grantsville 2
6:00 PM Bingham vs. Maughan Dow James 2
     
Saturday, August 28, 2021
9:00 AM Williams vs. Wylie Dow James 2
10:00 AM Bingham vs. 7T4 Dow James 2
     
Thursday, September 2, 2021
6:00 PM Stirling vs. Maughan Grantsville 2
     
     
Tuesday, September 7, 2021
6:00 PM Horstman vs. Wylie Dow James 2
7:00 PM 7T4 vs. Bleazard Dow James 2
     
Saturday, September 11, 2021
10:00 AM Christensen vs. Horstman Dow James 2
9:00 AM Bingham vs. Wylie Dow James 2
9:00 AM Stirling vs. 7T4 Grantsville 2
     
Thursday, September 16, 2021
6:00 PM Williams vs. Bleazard Dow James 2
7:00 PM Christensen vs. Maughan Grantsville 2
     
Saturday, September 18, 2021
11:00 AM Williams vs. Horstman Grantsville 2
10:00 AM Stirling vs. Wylie Grantsville 2
     
Thursday, September 23, 2021
6:00 PM Bingham vs. Bleazard Grantsville 2
6:00 PM Williams vs. Maughan Dow James 2
     
Saturday, September 25, 2021
9:00 AM Christensen vs. 7T4 Dow James 2
9:00 AM Bingham vs. Horstman Grantsville 2
     
Tuesday, September 28, 2021
6:00 PM Maughan vs. Bleazard Grantsville 2
     
Thursday, September 30, 2021
6:00 PM Stirling vs. Bleazard Grantsville 2
     
Saturday, October 2, 2021
9:00 AM Wylie vs. 7T4 Dow James 2
11:00 AM Williams vs. Christensen Dow James 2
9:00 AM Bingham vs. Stirling Grantsville 2
     
Tuesday, October 5, 2021
6:00 PM Maughan vs. Horstman Dow James 2
     
Saturday, October 9, 2021
9:00 AM Williams vs. Bingham Dow James 2
10:00 AM Christensen vs. Stirling Dow James 2
     
Tuesday, October 12, 2021
6:00 PM Wylie vs. Maughan Dow James 2
     
Thursday, October 14, 2021
6:00 PM Bleazard vs. Horstman Grantsville 2
6:00 PM Maughan vs. 7T4 Dow James 2
     
Saturday, October 16, 2021
11:00 AM Christensen vs. Bingham Dow James 2
9:00 AM Williams vs. Stirling Grantsville 2
12:00 PM Wylie vs. Bleazard Dow James 2
10:00 AM Horstman vs. 7T4 Grantsville 2
Saturday, August 21, 2021
9:00 AM Longson vs. Ornela Copper Lower
10:00 AM Vanisi vs. Valdez Copper Lower
11:00 AM Cowan vs. Treseder Copper Lower
9:00 AM Phelps vs. Smith Grantsville West
10:00 AM Jenkins vs. Wangsgard Grantsville West
     
Saturday, August 28, 2021
9:00 AM Longson vs. Valdez Copper Lower
10:00 AM Vanisi vs. Treseder Copper Lower
11:00 AM Cowan vs. Smith Copper Lower
9:00 AM Phelps vs. Wangsgard Grantsville West
10:00 AM Jenkins vs. Larson Grantsville West
     
Saturday, September 11, 2021
9:00 AM Longson vs. Treseder Copper Lower
10:00 AM Vanisi vs. Smith Copper Lower
9:00 AM Cowan vs. Wangsgard Grantsville West
10:00 AM Phelps vs. Larson Grantsville West
11:00 AM Jenkins vs. Ornela Copper Lower
     
Saturday, September 18, 2021
10:00 AM Longson vs. Jenkins Copper Lower
10:00 AM Vanisi vs. Wangsgard Grantsville West
9:00 AM Cowan vs. Larson Copper Lower
11:00 AM Phelps vs. Ornela Copper Lower
11:00 AM Smith vs. Valdez Grantsville West
     
Saturday, September 25, 2021
11:00 AM Longson vs. Wangsgard Grantsville West
11:00 AM Vanisi vs. Larson Copper Lower
9:00 AM Cowan vs. Ornela Copper Lower
12:00 PM Phelps vs. Valdez Copper Lower
10:00 AM Jenkins vs. Treseder Copper Lower
     
Saturday, October 2, 2021
9:00 AM Longson vs. Larson Copper Lower
10:00 AM Vanisi vs. Ornela Copper Lower
11:00 AM Cowan vs. Valdez Copper Lower
1:00 PM Phelps vs. Treseder Grantsville West
9:00 AM Jenkins vs. Smith Grantsville West
     
Saturday, October 9, 2021
9:00 AM Ornela vs. Valdez Copper Lower
1:00 PM Treseder vs. Larson Grantsville West
12:00 PM Smith vs. Wangsgard Grantsville West
11:00 AM Phelps vs. Jenkins Grantsville West
10:00 AM Cowan vs. Vanisi Copper Lower
     
Tuesday, October 12, 2021
6:00 PM Ornela vs. Treseder Copper Lower
     
Saturday, October 16, 2021
9:00 AM Longson vs. Vanisi Copper Lower
10:00 AM Cowan vs. Phelps Copper Lower
11:00 AM Smith vs. Wangsgard Grantsville West
12:00 PM Larson vs. Ornela Grantsville West
11:00 AM Valdez vs. Treseder Copper Lower
     
Saturday, October 23, 2021
9:00 AM Phelps vs. Longson Grantsville West
10:00 AM Larson vs. Wangsgard Grantsville West
11:00 AM Valdez vs. Jenkins Grantsville West
Saturday, August 21, 2021
9:00 AM Simmons vs. Womack Copper Upper
10:00 AM Bolinder vs. Wylie Copper Upper
11:00 AM Clark vs. Hughes Copper Upper
12:00 PM Oldroyd vs. Cutler Copper Upper
12:00 PM Allen vs. Stirling Grantsville West
11:00 AM Jenkins vs. Gongaware Grantsville West
     
Saturday, August 28, 2021
9:00 AM Simmons vs. 10G5 Copper Upper
10:00 AM Bolinder vs. Womack Copper Upper
11:00 AM Clark vs. Wylie Copper Upper
12:00 PM Oldroyd vs. Hughes Copper Upper
12:00 PM Allen vs. Cutler Grantsville West
11:00 AM Jenkins vs Stirling Grantsville West
     
Tuesday, September 7, 2021
6:00 PM Womack vs. Hughes Copper Upper
     
Wednesday, September 8, 2021
6:00 PM Wylie vs. Cutler Copper Upper
     
Saturday, September 11, 2021
9:00 AM Simmons vs. Gongaware Copper Upper
11:00 AM  Bolinder vs. 10G5 Grantsville West
10:00 AM Clark vs. Womack Copper Upper
11:00 AM Oldroyd vs. Wylie Copper Upper
12:00 PM Allen vs. Hughes Grantsville West
12:00 PM Jenkins vs. Cutler Copper Upper
     
Saturday, September 18, 2021
10:00 AM Simmons vs. Stirling Copper Upper
11:00 AM Bolinder vs. Gongaware Copper Upper
12:00 PM Clark vs. 10G5 Copper Upper
1:00 PM Oldroyd vs. Womack Copper Upper
9:00 AM Allen vs. Wylie Grantsville West
9:00 AM Jenkins vs. Hughes Copper Upper
     
Saturday, September 25, 2021
9:00 AM Simmons vs. Cutler Copper Upper
10:00 AM Bolinder vs. Stirling Copper Upper
9:00 AM Clark vs. Gongaware Grantsville West
10:00 AM Oldroyd vs. 10G5 Grantsville West
12:00 PM Allen vs. Womack Grantsville West
11:00 AM Jenkins vs. Wylie Copper Upper
     
Saturday, October 2, 2021
9:00 AM Simmons vs. Hughes Copper Upper
10:00 AM Bolinder vs. Cutler Copper Upper
11:00 AM Clark vs. Stirling Grantsville West
11:00 AM Oldroyd vs. Gongaware Copper Upper
12:00 PM Allen vs. 10G5 Grantsville West
10:00 AM Jenkins vs. Womack Grantsville West
     
Saturday, October 9, 2021
9:00 AM Simmons vs. Wylie Copper Upper
10:00 AM Bolinder vs. Hughes Copper Upper
11:00 AM Clark vs. Cutler Copper Upper
12:00 PM Oldroyd vs. Stirling Copper Upper
9:00 AM Allen vs. Gongaware Grantsville West
10:00 AM Jenkins vs. 10G5 Grantsville West
     
Saturday, October 16, 2021
10:00 AM Stirling vs. 10G5 Grantsville West
9:00 AM Gongaware vs. Womack Copper Upper
10:00 AM Hughes vs. Wylie Copper Upper
9:00 AM Jenkins vs. Allen Grantsville West
11:00 AM Oldroyd vs. Clark  Copper Upper
12:00 PM Bolinder vs. Simmons  Copper Upper
     
Tuesday, October 19, 2021
6:00 PM Gongaware vs. Stirling Grantsville West
6:00 PM Cutler vs. 10G5 Copper Upper
Saturday, August 21, 2021
10:30 AM Hawkins vs. Shepard Elton West
12:00 PM Findlay vs. Shuemaker Elton West
9:00 AM Cutler vs.  A. Smith Elton West
8:30 AM Andrews vs. Romrell Grantsville Center
12:00 PM Larson vs. Jenkins Grantsville Center
10:00 AM  C. Smith vs. Stirling Grantsville Center
     
Saturday, August 28, 2021
8:30 AM Hawkins vs. Stirling Grantsville Center
10:30 AM Findlay vs. Shepard Elton West
9:00 AM Cutler vs. Shuemaker Elton West
12:30 PM Andrews vs. A. Smith Elton West
1:30 PM Larson vs. Romrell Grantsville Center
12:00 PM C. Smith vs. Jenkins Grantsville Center
     
Saturday, September 11, 2021
1:30 PM Hawkins vs. Jenkins Elton West
12:00 PM Findlay vs. Stirling Elton West
9:00 AM Cutler vs. Shepard Elton West
10:30 AM Andrews vs. Shuemaker Elton West
11:30 AM Larson vs. A. Smith Grantsville Center
8:00 AM C. Smith vs. Romrell Grantsville Center
     
Saturday, September 18, 2021
1:00 PM Hawkins vs. Romrell Elton West
1:30 PM Findlay vs. Jenkins Grantsville Center
8:30 AM Cutler vs. Stirling Grantsville Center
10:00 AM Andrews vs Shepard Elton West
12:00 PM Larson vs. Shuemaker Grantsville Center
8:30 AM C. Smith vs. A. Smith Elton West
     
Saturday, September 25, 2021
2:00 PM Hawkins vs. A. Smith Elton West
10:30 AM Findlay vs. Romrell Elton West
12:30 PM Cutler vs. Jenkins Elton West
8:30 AM Andrews vs. Stirling Grantsville Center
9:00 AM Larson vs. Shepard Elton West
10:00 AM C. Smith vs. Shuemaker Grantsville Center
     
Saturday, October 2, 2021
11:30 AM Stirling vs. Jenkins Grantsville Center
11:00 AM Shepard vs. Shuemaker Elton West
1:00 PM Romrell vs. A. Smith Grantsville Center
10:00 AM Larson vs. C. Smith Grantsville Center
8:00 AM Cutler vs. Andrews Elton West
9:30 AM Hawkins vs. Findlay Elton West
     
Saturday, October 9, 2021
9:30 AM Hawkins vs. Shuemaker Elton West
11:00 AM Findlay vs. A. Smith Elton West
1:30 PM Cutler vs. Romrell Grantsville Center
8:00 AM Andrews vs. Jenkins Elton West
12:00 PM Larson vs. Stirling Grantsville Center
10:30 AM C. Smith vs. Shepard Grantsville Center
     
Saturday, October 16, 2021
11:00 AM Romrell vs. Jenkins Grantsville Center
12:00 PM Stirling vs. Shepard Elton West
9:00 AM Shuemaker vs. A. Smith Elton West
10:30 AM Findlay vs. Cutler Elton West
8:00 AM Andrews vs. Larson Grantsville Center
12:30 PM C. Smith vs. Hawkins Grantsville Center
Saturday, August 21, 2021
9:00 AM Garcia vs. Wilde Elton East
10:30 AM Morales vs. Leonard Elton East
12:00 PM Corona vs. Barton Elton East
9:00 AM Day vs. Allen Hollywood Park
10:30 AM Romrell vs. Banman Hollywood Park
     
Saturday, August 28, 2021
9:00 AM Garcia vs. Banman Elton East
10:30 AM Morales vs. Wilde Elton East
12:00 PM Corona vs. Leonard Elton East
1:30 PM Day vs. Barton Elton East
9:00 AM Romrell vs. Allen Hollywood Park
     
Saturday, September 11, 2021
9:00 AM Garcia vs. Barton Elton East
9:00 AM Morales vs. Allen Hollywood Park
10:30 AM Day vs. Wilde Elton East
10:30 AM Corona vs. Banman Hollywood Park
12:00 PM Romrell vs. Leonard Elton East
     
Saturday, September 18, 2021
9:00 AM Garcia vs. Leonard Elton East
10:30 AM Morales vs. Barton Elton East
12:00 PM Corona vs. Allen Elton East
9:00 AM Day vs. Banman Hollywood Park
10:30 AM Romrell vs. Wilde Hollywood Park
     
Saturday, September 25, 2021
9:00 AM Barton vs. Allen Hollywood Park
10:30 AM Banman vs. Leonard Hollywood Park
9:00 AM Wilde vs. Corona Elton East
10:30 AM Garcia vs. Morales Elton East
12:00 PM Day vs. Romrell Elton East
     
Saturday, October 2, 2021
9:00 AM Barton vs. Banman Elton East
9:00 AM Wilde vs. Allen Hollywood Park
10:30 AM Leonard vs. Day Elton East
10:30 AM Garcia vs. Romrell Hollywood Park
12:00 PM Morales vs. Corona Elton East
     
Saturday, October 9, 2021
12:00 PM Banman vs. Morales Elton East
9:00 AM Romrell vs. Corona Hollywood Park
10:30 AM Barton vs. Wilde Elton East
9:00 AM Garcia vs. Day Elton East
10:30 AM Leonard vs. Allen Hollywood Park
     
Saturday, October 16, 2021
9:00 AM Barton vs. Leonard Elton East
9:00 AM Romrell vs. Morales Hollywood Park
10:30 AM Day vs. Corona Elton East
10:30 AM Garcia vs. Allen Hollywood Park
12:00 PM Banman vs. Wilde Hollywood Park

*Some games may be rescheduled by the coaches.  This schedule may not reflect rescheduled games so please check with your coach for all game times.